Достапни линкови

Тимор: Австралиските сили почнаа да пристигнуваат


Австралиските сили почнаа да пристигнуваат во Источен Тимор со цел да ја спроведат вонредната состојба по обидите за убиство врз претседателот и премиерот на таа земја. Во вчерашниот напад врз претседателот Хозе Рамос Хорта бил убиен бунтовничкиот лидер Алфредо Реинадо.
XS
SM
MD
LG