Достапни линкови

Брисел: Оли Рен го обвини Коштуница за непотпишувањето на политичкиот договор ЕУ - Србија


Европскиот комесар Оли Рен го обвини премиерот на Србија, Воислав Коштуница за непотпишувањето на политичкиот договор ЕУ- Србија планирано за денеска и се заложи за што поскоро потпишување на договорот за стабилизација и асоцијација меѓу ЕУ и Србија. Премиерот Коштуница побара итно да се закаже седица на парламентот затоа што како што рече ЕУ го загрозила суверенитетот и територијалниот интегритет на земјата.
XS
SM
MD
LG