Достапни линкови

Кабул: Седум лица загинале во експлозија на две бомби


Авганистанската полиција соопшти дека од две поставени бомби на патот во јужен Авганистан, загинале 7 лица, од кои 5-мина цивили и двајца полицајци. Одговорноста за нападот врз полицајците ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG