Достапни линкови

Брисел: Влогот на претседателските избори во Србија е голем, смета Оли Рен


Еврокомесарот за проширување Оли Рен изјави дека влогот на претстојните претседателски избори во Србија е голем и оти се надева дека српскиот народ ќе ја избере европската иднина. Понудениот политичкиот договор за соработка е многу силен сигнал за европските перспективи на Србија и важен чекор кон потпишувањето на Спогодбата за стабилизација и асоцијација (ССА) и договорот за визна либерализација изјави Рен.
XS
SM
MD
LG