Достапни линкови

Белград: Посета на романскиот претседател Трајан Басеску


Романскиот претседател Трајан Басеску ќе престојува во официјална посета на Белград. Како што е најавено тој ќе се сретне со претседателот Борис Тадиќ и премиерот Воислав Коштуница со кои ќе разговара за билатералните односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG