Достапни линкови

Лондон: Посета на пакистанскиот претседател Первез Мушараф


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф во посета на Лондон. Според најавите денеска тој ке се сретне со британскот премиер Гордон Браун, како и со други претсатвници на британската политичка сцена. Неговата посета е проследена со низа на протести организирани од Амнести инетрнешнл поради непочитување на човековите права во Пакистан.
XS
SM
MD
LG