Достапни линкови

Багдад: Безбедносните сили започнале завршна офанзива против Ал Каеда


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики изјави дека безбедносните сили започнале решителна, завршна офанзива против Ал Каида. Малики прецизира дека ирачките трупи превземаат операции во реонот на градот Мосул против сунитските милитанти за нивно конечно разбивање.
XS
SM
MD
LG