Достапни линкови

Москва: Посета на шефот на полската дипломатија на Русија


Министерот за надворешни работи на Полска Радослав Сикорски е во посета на Москва, во рамките на напорите за обновување на послко – рускиот дијалог и соработка. Предвидено е на 8-ми наредниот месец, во официјална посета на Русија да допатува полскиот премиер Доналд Туск.
XS
SM
MD
LG