Достапни линкови

Исламабад: Убиени повеќе од 40 исламски милитанти


Пакистанската армија соопшти дека убила повеќе од 40 исламски милитанти во борбите што се случиле во близина на границата со Авганистан. Како што се јавува, до борбите дошло откако околу 300 милитанти во средата ја нападнале пакистанската воена база во Лхада.
XS
SM
MD
LG