Достапни линкови

Крањ: Заеднички состанок на ЕК и владата на Словенија


Кај Крањ во Словенија ке се одржи заеднички состанок на Европската комисија и владата на Словенија која го презема претседавањето со ЕУ. Комисијата ке се запознае со словенечките приоритети од претседавањето со ЕУ.
XS
SM
MD
LG