Достапни линкови

Скопје: 550 деца на Божиќен ручек


Под покровителство на архиепископот охридски и македонски, господин господин Стефан, а во организација на Детската амбасада, со седиште во Прилеп, петстотини и пеесет деца од повеќе градови во Македонија денеска на заедничка трпеза ќе го прослават Христовото раѓање Божик и ќе разменат меѓу себе пораки за љубов, мир и благосостојба. Под мотото „Каде што почнува светот со граници, таму завршува нашето детство“, пеесет деца од Македонија кои посебно се истакнале во работата на Детската амбасада и помагале на други деца, ќе заминат во посета на Ерусалим.
XS
SM
MD
LG