Достапни линкови

Коломбо: Најмалку четири лица загинале во експлозија


Во експлозија на бомба во главниот град на Шри Ланка Коломбо загинале најмалку 4 лица а повредени се повеке од 20 -јавуваат агенциите.Според полицијата во моментот на екслозијата поминувал воен автобус.
XS
SM
MD
LG