Достапни линкови

Техеран: Иран најави изградба на нуклеарна централа


Иранскиот министер за енергетика Перваз Фатах истакна дека Иран започнал со изградбата на нуклеарна централа во местото Даркховајн. Тој истакнал дека изградбата на нуклеарната централа ќе биде набљудувана од иранската организација за Атомска Енергија и од експертите во земјата. Се очекува дека изградбата би завршила за четири до пет години.
XS
SM
MD
LG