Достапни линкови

Москва: Економскиот успех да се претвори во социјална програма, приоритет на Медведев


Потпретседателот на руската влада Дмитриј Медведев кој е кандитат на владејачката партија за иден шеф на државата денеска во Москва изјави дека еден од неговите приоритети ќе биде економскиот успех да го претвори во социјална програма. Ова е прва официјална изјава на Дмитриј Медведев откако вчера тој ја доби поддршката на претседателот Владимир Путин за претседателските избори на втори март догодина.
XS
SM
MD
LG