Достапни линкови

Брисел: Нема причина да се смени позицијата кон Иран, изјави Карл Де Гихт


Нема причина да се смени позицијата за закана со санкции против Иран, изјави шефот на белгискатата дипломатија Карл де Гихт. Тој ова го изјави по состанокот на министрите на НАТО и Европската Унија во Брисел каде се расправало за извештајот на американските разузнавачки служби дека Иран веќе не се обидувал да направи атомска бомба.
XS
SM
MD
LG