Достапни линкови

Виена: Рускиот претставник во посредничката тројка за Косово е за продолжување на преговорите


Претставникот на Русија во посредничката тројка за Косово, Александар Боцан-Харченко се заложи за продолжување на преговорите меѓу Белград и Приштина без рокови и предупреди дека независноста на Косово би била преседан за Босна и Херцеговина и Грузија. Само компромис меѓу Белград и Приштина може да донесе мир во регионот изјави Харченко во интервју за виенскиот весник Пресе.
XS
SM
MD
LG