Достапни линкови

Лондон: Една година од смртта на рускиот разузнувач Александар Литвиненко


Денеска се одбележува една година од смрта на рускиот разузнавач Александар Литвиненко. Тој умре во Универзитетската болница во Лондон најверојатно како резултат на труење.
XS
SM
MD
LG