Достапни линкови

Кабул: Коалиционите сили убиеле неколкумина милитанти


Коалиционите сили во Авганистан, како што соопшти американската команда, убиле неколку милитанти во провинцијата Хелманд. Во одвоен инцидент пак загинал еден британски војник.
XS
SM
MD
LG