Достапни линкови

Тбилиси: Грузиската полиција употреби солзавец и водени топови за да ги растера опозиционерите


Грузиската полиција денеска со употреба на солзавец и водени топиви ги растера приврзаниците на опозицијата кои 5 дена протестираа во главниот град Тбилиси, барајки оставка на претседателот Михаел Саакашвили. Се претпоставува дека има повредени, поради употебата на сила од страна на полицијата. Опозицијата го обвинува Саакашвили за лоши економски потези и за корупција.
XS
SM
MD
LG