Достапни линкови

Прага: Посета на американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс


Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс денеска во посета на Чешка. Според најавите Гејтс со државниот врв во земјата ке разговара за американските планови за поставување на антиракетниот штит во Чешка и Полска.
XS
SM
MD
LG