Достапни линкови

Виена: Нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина


Новата рунда преговори мегу Белград и Приштина за идниот статус ан Косово со учество на посредничката тројка денеска ке биде одржана во Виена. Првата рунда директни преговори е одржана на 28 септември во Њујорк а втората на 14 ти октомври во Брисел.
XS
SM
MD
LG