Достапни линкови

Тетово: Митинг на ДПА, Косово независно, Македонија во НАТО


Демократската партија на Албанците денеска во тетово ќе го одржи најавениот митинг под наслов- Косово независно, македонија во НАТО-. ДПА ги повикја граѓаните , студентите , невладините организации и симпатизерите на опозиционата ДУИ да му се придружат на митингот.
XS
SM
MD
LG