Достапни линкови

Москва: Посета на израелскиот премиер Ехуд Олмерт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска во Москва ке се сретне со рускиот претседаел Владимир Путин.Во соопштението од кабиненетот на Олмерт се наведува дека целта на оваа изненадувачка средба е да се отворат серија на регионални прашања вклучувајки ги и мировниот процес со Палестинците и нуклеарната програма на Иран. Како што јавуваат агенциите веднаш по разговорот Олмерт ке се врати во Израел.
XS
SM
MD
LG