Достапни линкови

Брисел: Посета на заменик премиерот Габриела Коневска


Заменик-претседателот на македонската влада Габриела Коневска Трајковска денеска престојува во едно-дневна посета на Брисел. Предвидени се разговори со евро-комесарот за проширување Оли Рен за Извештајот на Европската Комисија за Македонија.
XS
SM
MD
LG