Достапни линкови

Москва: И покрај извештаите за можен атентат Путин ќе го посети Иран


Рускиот претседател Владимир Путин и натаму планира да го посети Иран и покрај извештаите дека е можен обид за негов атентат во Техеран. Посетата на рускиот претседател на Техеран стартува утре, а според агенцијата Интерфакс извештаите за тоа дека се планира атентат врз Путин стигнале од извори на руските специјални служби. Иран ги отфрли овие извештаи како неосновани.
XS
SM
MD
LG