Достапни линкови

Пекинг: Милион луѓе евакуирани од тајфунот Кроса на југоистокот на Кина


Југоисточниот брег на Кина денеска го погоди тајфунот Кроса, откако претходно повеќе од 1 милион луѓе беа евакуирани. Како што јавува кинеската агенција Синхуа, тајфунот досега убил 5, а повредил 50-тина лица. Се уште нема информации за евентуална материјална штета.
XS
SM
MD
LG