Достапни линкови

Модрич: Почина претседателот на Република Српска Милан Јелиќ


Претседателот на Република Српска Милан Јелиќ починал синоќа од срцев удар-соопшти неговиот кабинет. Како што јавија агенциите тој починал во болницата во Модрич каде што бил префрен попладнето. 51 годишниот Јелиќ функцијата претседател ја извршуваше една година.
XS
SM
MD
LG