Достапни линкови

Њујорк: Говор на грузискиот претседател Саакашвили


Грузискиот претседател Михаил Саакашвили, говорејќи пред Генералното собрание на Обединетите Нации изјави дека вчера еден руски офицер бил убиен во сепратистичкиот регион Абхазија. Тоа веднаш беше демантирано од рускиот амбасадор во Светкста организација Виталиј Чуркин, наведувајќи дека грузиските власти на ваков начин сакаат да ги продлабочат тензиите меѓу Москва и Тбилиси.
XS
SM
MD
LG