Достапни линкови

Москва: Руската Дума треба да расправа за номинацијата на Виктор Зубков за премиер на земјата


Руската Дума денеска треба да расправа за номинацијата на Виктор Зубков за премиер на земјата и преку гласање треба да ја потврди одлуката која што во средата ја донесе претседателот Владимир Путин. Рускиот претседател го номинираше малку познатиот Зубков за премиер на Русија, откако ја прифати оставката на претходниот премиер Михаил Фрадков.
XS
SM
MD
LG