Достапни линкови

Мадрид: Посета на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски од денеска до 12 септември ќе престојвуа во официјална посета на Шпанија. Според најавите тој ке се сретне со претседателот на Сенатот на Шпанија, Франсиско Хавиер Рохо Гарсиа, со неговиот шпански колега Мигел Анхел Моратинос и други. со официјалните претставници на Шпанија тој ке разговара за билатералните односи и процесот ан интегрирање на Македонија во Европската унија и НАТО.
XS
SM
MD
LG