Достапни линкови

Сиднеј: Русија нема да ја промени политиката кон Кина и по заминувањето на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека нема да има промена на руската политика кон Кина и по неговото заминување од функцијата во наредната година. Путин, во Сиднеј оствари билетерална средба со кинескиот лидер Ху Џинтао.
XS
SM
MD
LG