Достапни линкови

Никарагва: Најмалку 21 лице загина откако ураганот Феликс ја погоди северна Никарагва


Најмалку 21 лице загина, а 50 илјади остана без своите домови откако ураганот Феликс ги погоди северните делови на Никарагва. Претставниците од службите за цивилна заштита соопштија дека најмалку 96 лица се водат како исчезнати. Претседателот на Никаргава Даниел Ортега и локалните власти апелираа да се достави помош до загрозените подрачја и да се забрза работата на спасувачките екипи.
XS
SM
MD
LG