Достапни линкови

Москва: Анти ракетниот штит и Косово се црвени линии за кои Русија нема да се ценка


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров изјави дека разместувањето на американскиот антиракетен штит во Европа, како и косовското прашање представуваат црвени лини околу који Москва нема да се ценка. Русија не сака конфронтации но се не ценка и нашите медјународни партнери мораат тоа да го разберат, додаде Лавров во говорот во Московскиот Институт за Меѓународни односи.
XS
SM
MD
LG