Достапни линкови

Париз: Најмалку 200 новинари загинале во Ирак од 2003-тата до сега


Најмалку 200 новинари и медиумски работници загинале во Ирак од 2003-та година досега, соопшти денеска организацијата Репортери без граници. Од нив, 73 насто биле директна мета на напаѓачите, а 80 насто биле ирачани, кои работеле за некои странски медиуми.
XS
SM
MD
LG