Достапни линкови

Менорка: Победа на македонската кошаркарска репрезентација


Македонската кошаркарска репрезентација синоќа ја совлада Босна и Херцеговина со 73:63, во рамките на дополнителниот турнир во Менорка, по чие одигрување ќе биде познат и последниот 16-ти патник на Европското првенство во кошарка во Шпанија. Денеска играат Босна и Израел, а турнирот завршува утре, кога нашата репрезентација ќе се сретне со Израел. Со победа против Израел, нашите најдобри кошаркари ќе обезбедат второ учество на Европско првенство.
XS
SM
MD
LG