Достапни линкови

Багдад: Американски хеликоптер се урна во северен Ирак


Американски хеликоптер се урнал во северен Ирак, при што загинале сите 14 американски војници што биле во него. Според првичниот извештај на американската армија, веројатна причина за несреќата биле технички проблеми, бидејки немало индиции дека хеликоптерот бил нападнат. Инаку, денеска во самоубиствен напад врз полициска станица во местото Бајџи, 180 километри северно од Багдад, најмалку 19 луѓе загинале, а 40-тина биле повредени.
XS
SM
MD
LG