Достапни линкови

Вашингтон: Дводневна посета на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи пристигна во дводневна официјална посета на Соединетите Држави. Како што јавуваат агенциите, тој ќе се сретне со својот американски колега Џорџ Буш. Се очекува двајцата претседатели да разговараат за теми поврзани со борбата против Талибанците и милитантите на Ал Каеда во Авганистан.
XS
SM
MD
LG