Достапни линкови

Кабул: Најдено телото на вториот убиен јужно корејски заложник


Авганистанската полиција соопшти дека го нашла телото на вториот јужно корејски заложник убиен од талибанците во близина на градот Газни. Талибанците соопштија дека тој е убиен затоа што владата не ги ослободила талибанските заробеници. Тоа е второ убиено лице од групата од 23 јужно корејци кои Талибанците ги држат во заложништво од 19 јули.
XS
SM
MD
LG