Достапни линкови

Вашингтон: Од денеска посета на новиот британски премиер Гордон Браун


Новиот премиер на велика Британија Гордон Браун од денеска е во прва официјална посета на Соединетите држави. За време на тридневната посета предвидено е тој да се сретне со американскиот претседател Џорџ Буш. Теми на средбата како што јавуваат агенциите ке бидат иранската нуклеарна, кризата во Дарфур, статусот на Косово и реформата на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG