Достапни линкови

Брисел: Руските конфронтирачки тонови не помагаат во развојот на односите со НАТО


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер изјави дека руските конфронтирачки тонови не помагаат во развојот на однсоите меѓу двете страни. Во интервју за лондонскиот весник Дејли Телеграф Схефер додава дека НАТО и Русија имаат фундаментално разлики во мислењето за американскиот антиракетен штит, за финалниот статус на Косово и за договорот за Конвенционалните сили во Европа.
XS
SM
MD
LG