Достапни линкови

Багдад: Најмалку 10 загинати во две експлозии на автомобил бомби


Ирачката полиција соопшти дека најмалку десет луѓе загинале, а петнаесетина биле ранети во денешните две експлозии на автомобили во бомби во центарот на Багдад. Во меѓувреме, американската команда објави дека од поставена мина крај патот загинал еден американски војник.
XS
SM
MD
LG