Достапни линкови

Скопје: Итна седница за реформите и политичкиот дијалог со ДУИ


Денеска на итна собраниска седница закажана за 11 часот премиерот Никола Груевски пред партениците и јавноста ќе даде отчет за реформите и за политичкиот дијалог со ДУИ, однсно што се договорил со лидерот на таа партија Али Ахмети. Иницијативата за итна собраниска седница ја поднесе пратеникот Ѓорѓи Оровчанец. Груевски на ДУИ и порача дека ниту една партија не треба да се надева на двојазичност, зошто тоа е надвор од Уствот и рамковниот договор, додека ДУИ реплициреше дека не бегаат од тоа што е договорено.
XS
SM
MD
LG