Достапни линкови

Ерменија: Ерменија нема намера да стане членка на НАТО


Ерменскиот претседател Роберт Кочаријан изјави дека неговата земја нема намера да стане членка на НАТО. Тој, во интервју за германскиот весник Дер Шпигел оцени дека тоа ќе ги наруши односите на Ерменија со соседните земји, пред се со Иран. Според Кочаријан, Ерменија не сака да стане ниту членка на Европската Унија. ,,Ние сме реални,, вели тој.
XS
SM
MD
LG