Достапни линкови

Пактика: Загинаа шест авганистанци


Шестмина авганистански работници кои работеле за една западна компанија загинале при напад најверојатно изведен од талибанските бунтовници. Како што јавуваат агенциите, тие загинале откако нивното возило налетало на мина поставена на пат во авганистанската провинција Пактика.
XS
SM
MD
LG