Достапни линкови

Брисел: Разочарувачки реакции по повод руската одлука


НАТО, Соединетите држави и дел од земјите во Европа изразија разочарување поради одлуката на Русија да го суспендира учеството во Договорот за конвенционално оружје во Европа. Одлуката со која Русија го суспендира учеството во Договорот го потпиша претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG