Достапни линкови

Кхост: Загинаа шест авганистански војници


Шест авганистански полицајци загинале во експлозија на бомба активирана со далечински управувач во провинцијата Кхост, соопшти авганистанската полиција. Оваа провинција се соочува со зголемен интензитет на напади од талибанците.
XS
SM
MD
LG