Достапни линкови

Брисел: Посета на косовскиот претседател Сејдиу и премиерот Чеку


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу и премиерот Агим Чеку денеска во Брисел ќе се состанат со шефот за надворешна политика на Европската Унија Хавиер Солана. Вчера, генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун оцени дека спорот меѓу Западот и Русија за статусот на Косово, ја загрозува безбедноста во регионот.
XS
SM
MD
LG