Достапни линкови

Либија: Врховниот суд ја потврди смртната казна за петте медицински сестри од Бугарија


Либискиот Врховен Суд денеска ја потврди смртната казна за 5-те бугарски медицински сестри и за палестинскиот лекар, кои беа осудени за наводно намерно инфицирање на над 400 деца со ХИВ вирусот. Вчера беше соопштено дека е постигнат договор со Министерството за правда за обесштетување на семејствата на децата и за укинување или намалување на казните на обвинетите.
XS
SM
MD
LG