Достапни линкови

Свет: Нов рекорд на еврото во однос на доларот


Еврото вчера ја достигна највисоката вредност досега во однос на американскиот долар. На светските берзи 1 евро се менуваше за 1,37 долари, што е рекордна вредност во речиси деветгодишната историја на заедничката европска валута.
XS
SM
MD
LG