Достапни линкови

Москва: Членството на Украина и Грузија во НАТО ќе и наштети на довербата во Европа


Русија предупреди дека членството на Украина и Грузија во Нато ќе и наштети на довербата во Европа. Според Москва нема рационални аргументи дека проширувањето на НАТО е во безбедносен интерес на овие држави.
XS
SM
MD
LG